Praktyki w Cordobie

Na początku marca 2023r. grupa 11 uczniów naszej szkoły wyjechało na dwutygodniowe praktyki do przepięknego miasta Cordoba w Hiszpanii. Mobilność trwała 14 dni: od 5 do 18 marca br. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności zawodowe w hiszpańskich firmach. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Anna Niczyporuk – dyrektor szkoły oraz Katarzyna Walendziuk – nauczyciel języka angielskiego.

Uczniowie klasy 4FP TE Bartłomiej Bruszewski, Mateusz Jasielczuk, Konrad Kropiwnicki, Krzysztof Makulewski, Patryk Romanowicz oraz Patryk Wyrąbkiewicz, kształcący się w zawodzie technik informatyk doskonalili swoje umiejętności w firmach: PC ON, Cyber Cordoba oraz Carlos Criado.

Elektrycy z 4JP TE Szymon Miroń, Adrian Nieciecki i Igor Wągrowski pracowali w firmie Nuevas Tecnologías, Proyectos e Instalaciones.

Dwie graficzki z klasy 4IP TE Patrycja Strociak i Zuzanna Gajek nabywały doświadczenie w firmie Grupo San Cristobal

Uczniowie, dzięki praktykom w Hiszpanii, mogli przede wszystkim sprawdzić się w samodzielnym, dorosłym życiu. Ponadto rozwijali swoje umiejętności językowe, poznali nowe obyczaje, kształtowali w sobie otwartość i wrażliwość międzykulturową, przeżywali pierwsze doświadczenia zawodowe. Poznali również, jakie wymagania stawia się pracownikom za granicą.

Hiszpania powitała naszą grupę wspaniałym jedzeniem, egzotyką krajobrazów i różnorodnością zabytków, ale przede wszystkim otwartością i serdecznością ludzi z którymi mieli przyjemność pracować i spędzać wolny czas. Budowane w takiej miłej i serdecznej atmosferze relacje, zaowocowały wieloma wspaniałymi kontaktami, znajomościami wśród naszych uczniów oraz spotkaniami poza ustalonym planem działania.

Ciekawym doświadczeniem było zwiedzanie Cordoby. Po obiedzie i po krótkim odpoczynku grupa ruszała w trasy, jednego dnia było to poszukiwanie figur Michała Archanioła, innego gymkhanna po mieście, kolejnego dnia piknik. Zwiedzano Plaza de Toros Los Califas, Palacio de Viana, Mezquita Cathedral i wiele innych wpaniałych miejsc. W weekend zostały zorganizowane całodniowe wycieczki. W sobotę zwiedzano miejscowości: Rhonda i Setenil, w niedzielę Sevillę. Ostatni dzień przed wylotem uczestnicy mieli okazję spędzić dzień w pięknej Maladze i bawić się w cudownych wodach Morza Alborańskiego.