Praktyki w Granadzie

W lutym grupa 11 uczniów naszej szkoły wyjechało na dwutygodniowe praktyki do Hiszpanii. W terminie od 6 do 17 lutego 2023r. doskonalili swoje umiejętności w hiszpańskich firmach:

– programiści z klasy 4GP TE: Przemysław Dudek, Maciej Malinowski i Patryk Wojtkielewicz pracowali w firmie Centro Artebit.

https://www.figma.com/proto/Fhw6GOBbjOii3hx7ftikU1/Erasmus-Presentation?page-id=0%3A1&node-id=2-11&viewport=1137%2C-733%2C0.5&scaling=contain&hide-ui=1

– informatycy z klasy 4EP TE: Maciej Balcerzak, Szymon Fiłonowicz, Piotr Nicewicz i Jan Sztukowski rozwijali swoje umiejętności w firmie BIOS Technology Solutions.

– elektronicy z 4CP TE  Hubet Gajewski i Bartosz Krawiel odbyli praktyki w firmie Informatica NETBIOS PSB NET

– Jakub Dzięgielewski, elektryk z klasy 4ABP TE pracował w Andigran Telecomunicaniones S.L.; a jego kolega Bartosz Łukaszewicz w AG Instalaciones Eléctricas.

Opiekę nad uczniami sprawowali: Pani Elżbeta Hajduczenia i Pan Andrzej Szulc.

Mobilność w ramach programu Erasmus+ to nie tylko nauka zawodu ale także możliwość poznania wartości europejskich, kultury i zwyczajów kraju goszczącego oraz rozwój osobisty.

Uczestnicy wyjazdu mieli zapewniony ciekawy program kulturowy. Zwiedzili samą Granadę, która ma wiele wspaniałych miejsc do zaoferowania, m.in., przepiękny pałac Alhambra wraz z przylegającymi ogrodami, dzielnica Albaicin, dzielnica Sacromonte i punkt widokowy Miguel el Alto, Bibliotekę Uniwersytecką; wyjeżdżali też na wycieczkę do Nerjy oraz zwiedzili Park Nauk. Pobyt w Hiszpanii umożliwił uczestnikom obcowanie z inną kulturą i nieznaną dotąd tradycją. Uczniowie rozkoszowali się lokalnymi potrawami, muzyką a nawet tańcem.

 Efekty wyjazdu to między innymi:

– Zdobycie cennego doświadczenia zawodowego, referencji, kontaktów.
– Nabycie kwalifikacji kluczowych dla przyszłego zatrudnienia.
– Rozwój umiejętności komunikowania się w języku obcym.
– Nauka współpracy w wielokulturowym zespole.
– Nabycie nowej wiedzy teoretycznej i praktycznej.
– Rozwój umiejętności zawodowych na zagranicznym rynku pracy.
– Poznanie hiszpańskich miejsc pracy, ich funkcjonowania, zwyczajów  w środowisku pracy.
– Zapoznanie z kulturą i obyczajami Hiszpanii.
– Wzmocnienie pewności siebie pozwalającej na swobodne poruszanie się nie tylko na regionalnym, ale i na europejskim rynku pracy, itd.