IV grupa 2018

24 kwietnia 2018 roku odbędzie się spotkanie informacyjne uczniów klas III A, III E oraz III J wyjeżdżających w maju na praktyki zawodowe do Hiszpanii oraz ich rodziców z koordynatorem projektu i opiekunami grupy. Spotkanie odbędzie się o godzinie 16:15 w sali 117.

Poniżej znajduje się prezentacja ze spotkania:

Prezentacja- maj 2018

 

 

Firmy, w których uczniowie odbywali praktyki:

INFO KERNEL www.infokernel.net

Logunet www.logunet.es

ITronic Nuevas Tecnologías https://itronic.es

BIOS TECHNOLOGY SOLUTIONS www.bios-ts.es

MONTAJES ELÉCTRICOS ENRIQUE GONZALEZ, S.L www.montajeselectricose-gonzalez.com/

ELECTRICISTAS GRANADA JD http://electricistadegranada.blogspot.com.es/

Jose Alejandro Gomez Garcia

E-SISTEMAS.NET www.e-sistemas.net

Electrotécnicas Alhambra https://www.facebook.com/electrotecnicas.alhambra

ANDIGRAN TELECOMUNICANIONES SL. https://www.antenasandigran.es/es/

 

 

W dniu 24.04.2018 r. o godzinie 16.15 miało miejsce spotkanie informacyjne dotyczące wyjazdu na praktyki zawodowe do Grenady w Hiszpanii dla uczniów z klas: III A, III E, III J i ich rodziców oraz nauczycieli pełniących opiekę nad młodzieżą w czasie praktyk.
Na spotkaniu odbyła się prezentacja projektu, jego harmonogramu oraz planu i warunków pobytu.

Nasza dwutygodniowa przygoda zaczęła się 20.05, kiedy po całodziennej podróży dotarliśmy do Grenady. Ten czas miną szybciej niż się spodziewaliśmy i 2.06 siedzieliśmy w samolocie do Warszawy. Naładowani pozytywną energią i bogatsi o nowe doświadczenia szczęśliwie wróciliśmy do domu.

Od pierwszego dnia młodzież została rzucona na głęboką wodę. Z kartami autobusowymi w ręku i przewodnikiem u boku musieli dotrzeć na miejsce praktyk. W rolę przewodników wcielili się pracownicy szkoły Celei, którzy przez cały wyjazd służyli nam pomocną dłonią. Jednak od drugiego dnia praktykanci mogli sprawdzić swoją samodzielność i komunikatywność, gdyż podróżując do pracy byli zdani na siebie. Ze względu na to, że w Hiszpanii trudno jest znaleźć osoby płynnie mówiące po angielsku, wspomagali się technologią. Tłumacz google w telefonie był ich nieodłącznym towarzyszem zarówno w pracy, jak i w przemieszczaniu się po mieście.

Każdy nasz dzień wyglądał bardzo podobnie, a jednocześnie był kompletnie różny od poprzedniego. W ciągu dnia uczniowie ciężko pracowali w swoim zawodzie, a popołudniami byliśmy uczestnikami bardzo bogatego programu kulturowego. W znacznej większości uczniowie byli zadowoleni z doświadczeń zdobytych w grenadyjskich firmach. Na pewno będą mieli czym się pochwalić w swoich CV. Tym bardziej, że pracodawcy byli zachwyceni ich umiejętnościami i chęciami do pracy.

Podsumowując, praktyki zawodowe dają uczniom wspaniałe doświadczenia. Oprócz możliwości sprawdzenia się w zawodzie uczą obcowania z zupełnie inną kulturą. Nawet w pracy uczniowie doznawali zupełnie innego podejścia. Gdzie nie zawsze liczy się pośpiech, a wszystko nie musi być zrobione na wczoraj. W Hiszpanii czas płynie wolniej. Praktyki wzbogacają też umiejętności komunikacyjne, a także otwierają oczy na piękno otaczającego nas świata, bo wszyscy wróciliśmy zakochani w tym pięknym kraju.

 

Opiekunowie grupy:

Pani Marta Kwiecińska

Pan Piotr Mieczkowski

20180524_195042 20180525_152705 20180527_113822 20180527_131933 20180527_135435

 

Erasmus+ Teleinformatycy ENG, may 2018

Erasmus+ Teleinformatycy POL, maj 2018

Prezentacja Elektrycy, maj 2018

prezentacja-informatycy_2018 (po polsku), maj 2018

prezentacja-informatycy_2018(po angielsku), may 2018